Bowlingová škola

O mě

Bowling jsem začal hrát v roce 2001 asi jako každý jen pro zábavu s přáteli v našem místním centru na Chodově. Zpočátku to se seriozním bowlingem nemělo nic společného, ale postupně jsme se do toho začali čím dál tím více "zažírat" a touha zlepšovat se byla velmi silná. V té době trenér bowlingu v Čechách prakticky neexistoval a tak se učil každý sám pomocí internetu a rad více zkušenějších hráčů. Postupně jsem ale zjistil, že bez teoretických znalostí to nepůjde.

V průběhu několika let jsem absolvoval několik tréninkových kempů s různými trenéry ze zahraničí. Mezi nimi bych rád se zvlášť zmínil o Ladislavu Dvořákovi a Jacku Edelaarovi, kteří oba významnou měrou přispěli k mému bowlingovému vývoji.

Po několika letech strávených v ABL- Amatérská Bowlingová Liga týmu GoGo jsem se domluvil s Karlem Kutinou majitelem a hráčem extraligového týmu ČBA Bowling Magazín. S týmem jsem strávil tři sezóny a v roce 2008 jsme získali titul mistrů republiky oficiální ligy České Bowlingové Asociace.

V současné době hraji s družstvem ABL Sebranka ze Skalky s kterou jsme v sezoně jaro 2012 získali třetí místo ABL v ČR.

Trenérská kvalifikace

ČBA - 2. stupeň Praha (28.4.2006)

Kurz vedený tehdejším trenérem české reprezentace Vladimírem Dvořákem, který své zkušenosti sbíral po celé Evropě především v Holandsku, kde žije.

ČBA Coach Course for level 2 + 3 (1.1.2008 – 31.6.2008)

Výcvik trenérů ČBA vedených Jackem Edelaarem. Půlroční program vzdělávání trenérů ČBA. Fungoval jsem zde i jako překladatel pro neaglicky mluvící studenty.